Wyjątkowa moc masażu twarzy – dowiedz się dlaczego warto
Niewiele osób ma świadomość ogromnego wpływu masażu na wygląd i zdrowie człowieka. Bardzo wiele technik masażu wywodzi się z dalekiego wschodu, gdzie masażom ciała oraz twarzy przypisuje się wiele pozytywnych efektów. Sam masaż bardzo często ma postać swoistego rytuału, który dodatkowo wspiera niwelowanie stresu oraz wszelkich napięć. W towarzystwie zapachów naturalnych olejków i spokojnej muzyki człowiek osiąga najwyższy poziom odprężenia. Skupiając się na masażu twarzy warto podkreślić ogromne korzyści płynące z poddania się serii zabiegów oraz wskazanie rodzajów masażu obejmujących ową partię ciała. Więcej poniżej!
Masaż klasyczny twarzy
Masaż klasyczny twarzy bardzo często obejmuje również szyję oraz dekolt. Doświadczony masażysta przystępuje do zabiegu po odpowiednim przygotowaniu klienta oraz otoczenia. W pomieszczeniu, gdzie odbywa się masaż panuje bardzo przyjemny klimat, który potęguje odczucie relaksu oraz odprężenia. W powietrzu unoszą się zapachy naturalnych olejków, a w tle gra relaksująca muzyka. Dłonie masażysty są przyjemnie ciepłe, a każdy ruch w obrębie skóry twarzy zbliża klienta do osiągnięcia oczekiwanych efektów. Podczas zabiegu masażysta stosuje kosmetyki, które bogate są w liczne substancje nawilżające czy odżywcze. W zasadzie rodzaj preparatu powinien być dobrany do aktualnych potrzeb skóry klienta. Masaż wzmaga głębsze dotarcie tychże składników w docelowe partie skóry i tym samym wzmaga lepsze ich działanie. Poza tym masaż klasyczny twarzy wpływa na poprawę ukrwienia skóry, a efektem tego jest m.in szybsza regeneracja i oczyszczanie z toksyn. Oprócz działania na samą skórę masaż klasyczny twarzy pobudza mięśnie do pracy, które stają się lepiej dotlenione, co poprawia ich napięcie. Całokształt oddziaływania na skórę czy mięśnie wpływa na zniwelowanie zmarszczek, wygładzenie skóry, młodszy wygląd, odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Owy masaż wymaga od wykonującej go osoby płynności ruchów oraz znajomości odpowiednich technik. Techniki masażu twarzy są różne i każda z nich może wywoływać odmienne efekty. Natomiast ta najbardziej znana, klasyczna metoda masażu twarzy trwa między 30-60 minut.
Liftingujący masaż Kobido
Nieco odmienną metodą masażu twarzy jest masaż Kobido, którego efektem jest lifting owalu twarzy. Sam masaż Kobido wywodzi się z medycyny chińskiej, gdzie łączy się moc dotyku z akupresurą. Powyższy masaż jest najodpowiedniejszy dla osób chcących, aby ich skóra wyglądała młodo i była pełna blasku niezależnie od wieku. Samo przygotowanie do masażu jest bardzo podobne do metody klasycznej. Natomiast od masażysty wymaga się już znacznie więcej, gdyż technika masażu Kobido jest trudniejsza i wymaga znajomości nieco trudniejszych ruchów. Masaż kobido rozpoczyna się od spokojnych ruchów, które mają za zadanie wprowadzić osobę masowaną w stan odprężenia. Natomiast kolejne etapy zabiegu są już bardziej intensywne i obejmują znacznie bardziej zdecydowane ruchy masażysty. Owy masaż jest znacznie głębszy, obejmuje techniki na granicy bólu. Natomiast klient nie odczuwa bólu i nie jest to przyczyną rezygnacji z podjęcia serii zabiegów masażu Kobido. Tak intensywny i dynamiczny masaż sprzyja efektom liftingującym, które mogą zastąpić zastosowanie bardziej inwazyjnych metod, które niejednokrotnie wiążą się z naruszeniem ciągłości skóry. Masaż Kobido jest bezpieczną liftingującą alternatywą. Podstawowym celem wykonywania tego masażu jest spłycenie zmarszczek - są mniej widoczne, a skóra jest bardziej elastyczna i wygładzona. Procesy starzenia się skóry mogą być skutecznie zahamowane, a skóra ma świeższy i odmłodzony wygląd. Wykonując serie zabiegów masażu Kobido możemy także wpłynąć na przyspieszenie regeneracji komórek, a owy proces hamuje procesy starzenia się skóry. W trakcie zabiegu stosuje się kosmetyki, których substancje aktywne docierają znacznie głębiej w porównaniu do technik klasycznych masażu twarzy. Masaż trwa kilkadziesiąt minut w akompaniamencie miłej atmosfery.
Przeciwwskazania do masażu twarzy
Niezależnie od wyboru rodzaju masażu w obrębie twarzy istnieje kilka sytuacji w których owy masaż jest niewskazany. Wszelkie zmiany zapalne o charakterze infekcyjnym są powodem do rezygnacji z zabiegu. Poza tym wszelkie rany czy świeże blizny nie mogą być potraktowane kosmetykami oraz sam masaż mógłby niekorzystnie wpłynąć na procesy gojenia. Również w przypadku niedawnego wykonania zabiegu z obrębu medycyny estetycznej w okolicach skóry twarzy są przeciwwskazaniem do masażu. Poza tym zapalenie zatok czy ekstrakcja zęba może być przyczyną odmowy jego wykonania.
Masaż twarzy niezależnie od wieku
Masaż twarzy może być wykonany u każdego niezależnie od wieku. Wzmożenie procesów odmłodzenia czy też zniwelowanie poziomu stresu jest skutkiem relatywnie pozytywnym dla każdej osoby, niezależnie czy ktoś ma 25 czy 55 lat. Od dawna wiadomo, że procesy starzenia się skóry rozpoczynają się bardzo wcześnie, a niekorzystne warunki otoczenia czy podwyższony poziom stresu może te procesy znacznie przyspieszać.